Google PlusFacebookTwitter

Zamiast gromadzić, zarządzaj

Udostępnij na Google+Udostępnij na Facebook'uUdostępnij na Twitterze

Historia o niegodziwych pieniądzach:

Zbyszek był policjantem i lubił łapówki. Szybko się dorobił, więc CBA go zaczęło prześwietlać. Zanim jednak się do niego dobrali, przekazał na rzecz domu dziecka znaczną darowiznę. W końcu go wyrzucili z pracy, ale kasy nie zabrali bo już nie miał, a wbrew pozorom nową robotę znalazł szybko. Został ochroniarzem w znanym mu domu dziecka. Chociaż miał na sumieniu wiele, to w czas się ustawił.

Flickr: @ YLegrand

O co chodzi:

Chodzi o to, że wiele osób dążąc do zapewnienia bytu rodzinie, lepszej przyszłości dzieciom gromadzi zasoby, pieniądze, mienie itp. Tylko, że jak ma się go już trochę, to chce się mieć jeszcze więcej. I tak rodzice pochłonięci „miłością do dzieci” (czyli troską o ich przyszłość materialną) zaniedbują teraźniejszość relacji.

Zamiast spędzania czasu z bliskimi i czynienia dobra, pochłonięci jesteśmy gromadzeniem pieniędzy. Zamiast wnoszenia pozytywnych wartości do naszej pracy, próbujemy ją optymalizować, wykonywać szybciej, mocniej, więcej. Zamiast projektować produkty z empatią do klientów końcowych, wymyślamy nowe kanały marketingu robiąc wodę z mózgu zamawiającemu.

Przecież można prościej: inwestować w relacje, czynić dobro, pomagać innym. Zarządzajmy więc dobrem przez duże „D”. Nigdy na to nie jest za późno.

Taka prawda:

 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *